Àiteachan-fuirich

A bharrachd air an liosta againn fhèin, gheibh sibh feadhainn eile air www.southuist.com cho math ri VisitScotland agusVisit Outer Hebrides. Ach na bi leisg oirbh fios a chur thugainn le ceist sam bith.

Accommodation

Liosta àiteachan-fuirich

***a’ comharradh gu bheil Gàidhlig san àite

Seòrsa Ainm Seòladh Baile Còd-puist Fòn Làrach-lìn Post-d
B&B Karingeidha***   Dalabrog HS8 5SS 01878 700 495   karingeidha@hotmail.com
B&B B&B Màiri*** 336 Baghasdail HS8 5TD 01878 700409   marysteele336@gmail.com
B&B Brae Lea Lasgair Loch Baghasdail HS8 5TH 01878 700 497   braelea@supanet.com
B&B Ard na Mara   Cille Pheadair HS8 5TB 01878 700452   rosemaryrobinson334@btinternet.com
Glamping Uist Storm Pods 442/2 Taobh a Tuath Loch Baghasdail HS8 5TH 01878 700845   uiststormpods@btinternet.com
Glamping Dalimach Storm Pods 271 Dalabrog HS8 5SS 01878 700572   frenchscotjeff@aol.com
B&B Kiaora*** 405 Taobh a Tuath Smercleit HS8 5TU 01878 700382    
B&B Kilvale*** 240 Gearraidh Sheilidh HS8 5SX 01878 700394   maggie_steele@hotmail.com
B&B Lochside Cottage***   Loch Baghasdail HS8 5TN 01878 700 472   loch-side_cottage@tiscali.co.uk
B&B Milton*** 3a Gearraidh Bhailteis HS8 5RY 01878 710 224    
B&B Arnabhal*** 5 Gearraidh Bhailteis HS8 5RY 01878 710371    
B&B Leth Meadhanach*** 363 Leth Meadhanach HS8 5TE 01878 700 586    
Hotel Borrodale Hotel   Dalabrog HS8 5SS 01878 700444   reception@borrodalehotel.co.uk
Lodge Grogarry Lodge   Gròigearraidh HS8 5RR 01878 700101   info@grogarrylodge.com
Hotel Lochboisdale Hotel   Loch Baghasdail HS8 5TH 01878 700 332   karen@lochboisdale.com
Hotel Polachar Inn   Poll a’ Charra HS8 5TT 01878 700215   polocharinn@aol.com
Self catering An Taigh Soilleir*** Buaile Dubh Ìochdar HS8 5RQ 07834 688201   enquiries@taighsoilleir.com
Self catering Àirigh nam Fiadh***   Gèirinis HS8 5RW 01870 620 264   airighnamfiadh@gmail.com
Self catering Ben Scrien Cottage*** Baile Èirisgeidh HS8 5JL 01878 720214   stay@eriskayholidaycottage.co.uk
Self catering Evat Cottage***   Taobh a Deas Loch Baghasdail HS8 5UB 07760 254525   curry6qa@btinternet.com
Self catering Grianaig House   Gearraidh Sheilidh HS8 5SX 01878 700 406   grianaighouse@gmail.com
Camping Kilbride   Cille Bhrìghde HS8 5TT 01878 700568   mailbox@kilbridecampsite.co.uk
Self catering Obbe House 17 Lìonacleit HS7 5PJ 01870 602538   angus.macphee@btopenworld.com
Self catering Eight Askernish 8 Aisgernis HS8 5SY 01878 700828   mail@eightaskernish.scot
Self catering Àird na Haun Haunn Èirisgeidh HS8 5JH 0141 321 1326   enquiries@eriskayselfcatering.com
Self catering Lochside Cottage   Àird Mhòr HS8 5QY 01870 610482   info@hebrides-holiday-cottage.co.uk
B&B Angler’s Retreat 1 Àird Mhòr HS8 5QY 01870 610325   billy_felton@hotmail.com
Self catering South Uist Hostel & Campsite***   Taobh a Tuath Gleann Dàil HS8 5UD 079 646 81 901   paul@southuisthostel.co.uk
Self catering Boisdale House   Taobh a Deas Loch Baghasdail HS8 5UB 0207 582 2418    
Self catering Borrodale House   Loch Baghasdail HS8 5TH 01878 700444    
Self catering Caravan*** 8 Calabhaigh Loch Baghasdail HS8 5TH 01878 700892    
Self catering Caravan***   Taobh a Deas Loch Baghasdail HS8 5UB 01878 700546    
Self catering Carrick   Èirisgeidh HS8 5JH 01878 700828   mail@carrickeriskay.scot
Self catering Chalet***   Àird Mhòr       rhmacphee@aol.com
Self catering Family House*** 337 Baghasdail HS8 5DT 07967 448 965   familyhouse@live.co.uk
Self catering Kilphedar Cottage 298 Kilphedar HS8 5TB 01878 700204   MaureenPeteranna@hotmail.com
Self catering Lingeigh***   Smercleit HS8 5TU 01878 700383    
Self catering Fudaigh***   Smercleit HS8 5TU 01878 700383    
Self catering Seann Taigh*** 472 Taobh a Deas Loch Baghasdail HS8 5UB     enquiries@seanntaigh.co.uk
B&B Milestone B&B 465 Taobh a Deas Loch Baghasdail HS8 5UB 01878 700 275    
B&B Heron Point 452 Loch Baghasdail HS8 5TN 01878 700073   info@heronpoint.co.uk
Self catering The Flat*** 2 Baile Èirisgeidh HS8 5JL 01878 720 274